XIV. NÁRODNÍ VÝSTAVA „DEN ČESKÉHO STRAKATÉHO SKOTU“

13.9.2018 se v Radešínské Svratce uskutečnila XIV. NÁRODNÍ VÝSTAVA „DEN ČESKÉHO STRAKATÉHO SKOTU“. V 9:30 hodin dopoledne byla výstava zahájena a pokračovala v duchu bohatého programu. K vidění byla expozice zemědělské techniky (jejich služby a výrobní programy), expozice plemenného a zástavového skotu, prasat, ovcí a koz. Po celý den mohli návštěvníci ochutnat speciality z hovězího masa a mléčných výrobků.

Pro děti byla připravena naučná stezka „MODERNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ“, která má děti naučit významu zemědělství, chovu dojného a masného skotu, chovu drůběže, prasat, pěstování zrnin, aj.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet jízdy na elektrickém býkovi, které bývají žádanou atrakcí. Dále byly k vidění ukázky westernové jízdy, soutěžilo se o hodnotné ceny pro vítěze v odhadu hmotnosti zvířat a soutěže miss sympatie XIV. ročníku výstavy. Program byl završen v 16:00 hodin koncertem Lucie Revival.

I ZDAR, a.s. byl součástí této akce – zajišťoval autobusovou dopravu dětí z mateřských a základních škol ve spolupráci s pořadateli. Naše firma zpracovávala systém svozu a odvozu dětí z jednotlivých obcí a měst. V letošním roce jsme přepravu zabezpečovali celkem 15 autobusy pro cca 25 škol a školek.

sdr

dav

dav

dav

dav