Vydařený den otevřených dveří ZDAR, a.s.

V sobotu 22. 9. 2018 se v areálu firmy ZDAR, a. s. uskutečnil den otevřených dveří. Program pro návštěvníky byl připraven od 13:00 do 17:00 hodin. Po celou dobu program doprovázela hudební kapela DUO MUSIC a moderátor rádia Vysočina Pavel Bláha. Pro návštěvníky byly k dispozici stánky, které prezentovaly jednotlivé činnosti naší společnosti. U personálního stánku byla možnost informovat se o aktuální nabídce pracovních pozic a vyplnit soutěžní kartičky o hodnotné ceny. Stánek CK ZDAR představil aktuální nabídku zájezdů na období do konce roku a stánek Autoškoly Vysočina prezentoval aktuálně nabízené kurzy (kurzy řidičského výcviku, kurzy pro zdokonalování řidičů). Pneuservis ZDAR, a.s. si pro návštěvníky připravil stánek ve spolupráci s dodavatel pneumatik – General Tire, kde prezentovali aktuální nabídku zimních pneu na sezónu 2018.

IMG_4540    IMG_4340

Firma ZDAR, a. s. se pochlubila výstavou současné i historické dopravní techniky. K vidění byly veteráni: Czepel D 352, Ford model AA, Robur LO 2500, Škoda 706 R, Škoda 706 RO, Škoda 706 RTS, Škoda RTV, Praga RND, Praga RN, Tatra cisterna a Tatra jeřáb. Také byly k vidění autobusy Škoda RTO a Karosa ŠL, se kterými probíhaly vyhlídkové jízdy v areálu a mimo něj po určených trasách. Ze současné dopravní techniky mohli návštěvníci vidět výstavu našeho vozového parku: tahače, kamiony, mlékařské vozy, dodávky, mini busy, autobusy aj. V jednom z tahačů pak probíhaly vyhlídkové jízdy po areálu. Jeden z kamionů byl vystaven k prohlídce v budově STK, druhý kamion byl přistaven do mycího centra, kde probíhaly ukázky jeho mytí.

IMG_4547    IMG_5440

IMG_4564    IMG_5473

Další zajímavou nabídkou byla možnost projížďky v elektrobusu typu SOR NS12 – ELECTRIC, který naše firma měla v rámci této akce k dispozici. V prostoru nad areálem probíhaly oblíbené jízdy autobusem. Návštěvníci měli možnost zařídit si autobus a na chvíli se stát jeho řidičem. Jízdy autobusem probíhaly pod dohledem instruktora Autoškoly Vysočina.

IMG_5428    IMG_5582

V prostoru budovy STK se konala ukázka RC modelů. Sjelo se k nám více než 30 RC modelářů z ČR a SR, kteří vytvořili jízdní trasy pro své sběratelské kousky. Děti měly možnost RC modely ovládat a zkusit si projet vyznačenou trasu – jako odměnu poté dostaly dětský řidičský průkaz malého RC modeláře.

IMG_4475    IMG_5955

Program dne otevřených dveří oživily dvě exhibiční biketrialové vystoupení AMK Hamry nad Sázavou. V prostoru areálu byla biketrialisty vytvořena překážková dráha, na které předváděli triky na kolech. Po vystoupeních se biketrialisté věnovali návštěvníkům, kteří si pod dohledem instruktora mohli některé z triků na kole vyzkoušet.

IMG_5884    IMG_4745

Pro ty nejmenší návštěvníky byl připraven kreativní koutek, který nabízel zajímavé aktivity: malování na obličej, malování na autobus a výrobu obrázkových odznaků. Děti si jako suvenýr mohly odnést vystřihovánky modelu autobusu MHD nebo přímo na místě vymalovat připravené omalovánky. Hlavní atrakcí byl pro děti velký skákací hrad ve tvaru kamionu.

IMG_5671    pomalovaný bus 1

Tímto bychom rádi poděkovali zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravách a organizaci dne otevřených dveří. Také děkujeme všem vystavovatelům, kteří svým vystoupeními obohatili náš program. Těšíme se na budoucí ročníky dne otevřených dveří firmy ZDAR, a. s.