Podzimní aktuality

31.10.2019

Pro zákazníky

Vážení kolegové a kolegyně,

dovolte, abych Vás informoval o významném úspěchu naší společnosti. S Krajem Vysočina jsme 29.10.2019 podepsali dvouletý kontrakt v hodnotě téměř 400 milionů korun. Po silnicích Žďárska se tak denně bude i nadále pohybovat 90 autobusů ZDARu. Nová smlouva nám zároveň umožní i částečnou obnovu vozového parku, kdy 10 nových autobusů bychom chtěli nasadit již během letošní zimy. Zároveň věřím, že nám dojednané podmínky pomohou vytvořit si výhodnou výchozí pozici pro budoucí výběrová řízení v autobusové dopravě, která nás v příštích dvou letech teprve čekají. Uzavření smlouvy bude mít také pozitivní vliv na rozhodování o investicích do servisního zázemí, které slibuji již delší dobu.

Změny ve žďárské MHD

Novinek se naši řidiči i cestující dočkají již brzy i ve ždárské MHD – do konce roku plánujme do provozu nasadit do provozu 4 zánovní vozidla IVECO Urbanway, která jsme nedávno pořídili v Německu. Vozidla bychom rádi nejprve představili zástupcům města a posléze i veřejnosti.

Výsledky 3.kvartálu roku 2019
3. kvartál roku je vždy ovlivněn zejména poklesem tržeb z důvodu dovolených a letních prázdnin a obvykle tak hospodaření v těchto měsících končí mírnou ztrátou. V letošním roce jsme však udrželi ziskové hospodaření. Před námi jsou ještě tři náročné měsíce, ale vypadá to, že letošní rok bude pro ZDAR úspěšnější než předchozí dva roky a proto se budeme snažit u většiny zaměstnanců, kteří se na kladném výsledku hospodaření podílí, tuto skutečnost promítnout již do říjnové výplaty.

Ukončení svozu mléka pro mlékárny v Klatovech a Ostravě

Ke konci roku naše společnost ukončí svoz mléka pro společnost Lactalis, která vlastní mlékárny v Klatovech a Ostravě. Bohužel jsme se nedohodli na podmínkách, které by nám zaručily to, že budeme moci i nadále slušně odměňovat své zaměstnance a nebudeme z této činnosti generovat ztrátu. Je to sice škoda, protože v oblasti svozu mléka jsme dosud patřili mezi největší firmy v ČR, bohužel však nelze dlouhodobě podnikat v tomto oboru s tím, že rizika s činností spojená nejsou zohledněna v ceně. Raději se budeme věnovat novým činnostem, kde zákazníci lépe ocení naši snahu podnikat a odměňovat zaměstnance dle platné legislativy, přicházet s novými technickými řešeními a také hledat cesty, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti práce. Činnosti, kde je pro zákazníka hlavním kritériem co nejnižší cena, nejkratší trasa a maximální tonáž přenecháváme konkurenčním dopravním společnostem. Přestože většina zaměstnanců z uvedených lokalit nevyužila možnosti jiné práce u naší společnosti a přestoupí tak plynule k novým zaměstnavatelům, vážíme si toho, že u ZDARu dlouhodobě vykonávali svoji práci bez problémů a zohledníme to v odměně, která jim připadne za to, že své pracovní úkoly budou kvalitně vykonávat až do 31.12.2019.

Poděkování za pomoc při DOD

Závěrem mi dovolte poděkovat Vám všem, kteří jste se podíleli na uspořádání našeho tradičního dne otevřených dveří, stejně tak všem, kteří se přišli podívat. Myslím, že jsme letos laťku nastavili zase o něco víš než minule a ze všech stran jsem slyšel samou chválu (jen ta fronta na pivo byla trochu delší😊). Doufám, že jsem v zářijové výplatě nezapomněl na nikoho, kdo se na akci podílel a zároveň bych chtěl ocenit to, co nelze penězi vyčíslit – a to je nadšení všech pořadatelů pro věc a báječná atmosféra, kterou jste po celý den vytvářeli. Za to Vám ještě jednou děkuji.

Ing. Richard Latislav
generální ředitel