PNEUSERVIS ZDAR – ZIMNÍ PNEU

1.10.2019

Pro zákazníky

S blížícím se zimním počasí, přichází také sezóna našemu Pneuservisu ZDAR. Rezervovat si termíny na přezutí můžete na tel.: 566 696 234, 724 339 439 nebo na e-mailu: pneuzdar@zdar.cz. Více informací také získáte na webových stránkách: https://www.zdar.cz/pneuservis/

Ceník zimních pneu ke stažení ZDE.
Při odběru 4 ks zimních pneu 20% sleva na přezutí!


Co o zimních pneu říká legislativa?

Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

  1. Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
  2. Lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Přezuto tedy musíte mít, pokud je venku sníh či led, nebo lze předpokládat, že podle předpovědi sněžit bude. Zákonodárci totiž naštěstí pamatovali na výkyvy počasí. Pokud je v listopadu stále stabilně okolo 20 stupňů, pokutu nedostanete.

I když to zní bizarně, v některých oblastech budete potřebovat zimní přezutí po celý rok bez ohledu na počasí. Jde o místa označená značkou Zimní výbava. Řidiči nemusí mít zimní přezutí pouze tehdy, je-li cedule opatřena dodatkovou tabulkou, která upravuje její platnost. Podobných cedulí najdete v ČR 103.