Co nového chystáme pro zaměstnance a zákazníky

12.6.2019

Pro zákazníky

S příchodem letních měsíců plánujeme ve ZDARu další zlepšení služeb a zázemí pro naše zákazníky a zaměstnance. Zde je drobná ochutnávka z připravovaných projektů, o kterých budeme brzy informovat v samostatných článcích:

Parkovací stání a dobíjecí stanice

U našich čerpacích stanic ve Žďáru nad Sázavou a ve Velkém Meziříčí již brzy vyrostou dobíjecí stanice pro elektromobily. Chceme tak být připraveni na nový trend v oblasti dopravy. Při budování dobíjecích stanic dojde zároveň k navýšení počtu parkovacích míst pro osobní automobily – v případě Velkého Meziříčí pro zákazníky a nájemce administrativní budovy, ve Žďáru nad Sázavou pak bude vybudována nová plocha pro dlouhodobé odstavení vozidel našich zaměstnanců zejména z řad řidičů.

Rekonstrukce čerpacích stanic

V rámci zlepšení služeb pro zákazníky našich čerpacích stanic chystáme menší rekonstrukci interiéru čerpací stanice ve Žďáru nad Sázavou, spolu se zlepšením sortimentu v oblasti občerstvení. K opravám a drobným vylepšením dojde také v exteriéru, nově bude možné využít platby bankovní kartou v samoobslužném tankomatu. Ve Velkém Meziříčí plánujeme navíc přístavbu sociálního zařízení pro zákazníky a zázemí pro obsluhu čerpací stanice.

Velký úklid a nová koncepce areálu ve Žďáru nad Sázavou

Po delší době se naši zaměstnanci opět potýkají s problémy při parkování nákladních vozidel a autobusů v centrále společnosti. V nejbližších dnech proběhne odprodej nepotřebné techniky, místo které již byla nasazena nová vozidla. Zároveň vozidla v depozitu sloužící jako zálohy budou přesunuty na vhodnější místo. Již to by mělo problémy s parkováním vyřešit, ale nebude to jediná novinka. Hlavní areál společnosti bude následně rozdělen na dvě zóny – veřejnou, která bude sloužit pro zákazníky a řidiče cizích dopravních společností a soukromou, která bude uzavřena pomocí závor a vyhrazena pro vozidla společnosti ZDAR, a.s. a některých smluvních partnerů.

Příspěvek na nápoje pro řidiče a mechaniky

V průběhu měsíce června zaměstnanci vybraných kategorií obdrží příspěvek na nákup ochranných nealkoholických nápojů. Na rozdíl od minulého roku to již bude formou dobití elektronické stravenkové karty – odpadá tak nutnost složité distribuce papírových stravenek a zaměstnanci tak budou moci příspěvek využít ihned po dobití. Proti loňskému roku jsme tento příspěvek zdvojnásobili, druhou polovinu příspěvku pak nabijeme na stravenkové karty v průběhu měsíce srpna.

Modernější autobusová nádraží

Autobusová nádraží provozovaná naší společností by si zasloužila v brzké době výraznější rekonstrukci. Protože prověřujeme variantu získání dotačních prostředků na rozsáhlejší opravy, zaměříme se letos zatím jen na vnitřní prostory výpravních budov – modernějšího zázemí se dočkají jak cestující, tak zázemí pro řidiče a řidičky. V následujících letech pak budeme postupně řešit i venkovní prostory, tak aby splňovaly standardy odpovídající dopravě v 21. století.