10. RETRODEN ve SVRATCE

21.8.2018

Pro zákazníky

Město Svratka, ČSŽ Svratecké Valkýry a SDH Svratka v rámci tradiční akce „Retroden Svratka“ sraz historických vozidel, každoročně pořádají tuto událost, kterou navštíví velké množství lidí nejenom ze Svratky ale i blízkého okolí. Tento rok se akce konala v sobotu 11.8.2018. Rok od roku se návštěvnost areálu hasičské zbrojnice a přilehlé Sokolské zahrady zvyšuje. Mezi hlavní atrakce této akce patří nespočet veteránů, a to z řad automobilů, autobusů, motocyklů, traktorů aj.

Naše firma se každoročně této akce účastní s našimi historickými autobusy, o které je celodenně velký zájem a autobusy jsou plně vytížené. Tento rok tam byly konkrétně z naší sbírky veteránů Škoda 706 RTO a Karosa ŠL 11, ve kterých od 14:00 probíhaly projížďky pro návštěvníky této akce.

IMG_5840

V odpoledních hodinách probíhal koncert Marthy a Teny Elefteriadu. Důležitým bodem této akce byla retro módní přehlídka, která je každoročně na jiné téma. Tento rok se nesla v duchu 100. výročí republiky s názvem „100 let Československa převážně nevážně“. Do přehlídky bylo zapojeno mnoho svrateckých obyvatel jako dobrovolných modelů, herců či zpěváků.

Večer byl zakončen retro zábavou, konkrétně večerním čajem aneb diskotékou s hity 60.-80. let. Akce je velmi pěkně koncipována do retro období, doporučujeme tuto akci v následujícím ročníku navštívit.

Děkujeme našim zaměstnancům, kteří působili jako řidiči historických veteránů.

IMG_5823 IMG_5846

Za poskytnutí fotografií děkujeme panu Ing. Jiřímu Pokornému, vydavateli časopisu Novinky.